Ara
Filters
Kapat

Koşullar & Uygulamalar

ALBARAKA

KOŞULLAR VE UYGULAMA

 1. Genel Bilgilendirme
 2. Sipariş verme
 3. Güvenlik
 4. Dikkat Edilecek Önemli Hususlar
 5. Ürün / hediye teslimatı ( kargo & mail & SMS )
 6. İade & garanti & yetkili servisler
 7. Özel Ürünler İçin İade Şartları
 8. Seyahat Ürünleri & Koşullar ve Uygulama
 9. İletişim

 

 1. Genel Bilgilendirme

Bu Program www.albarakavitrin.com sitesinden Para + Puan ile sipariş veren / alışveriş yapan kullanıcılara ( Programa dahil olan üyeler ) özel olarak düzenlenmiştir.

Bu programa yalnızca ALBARAKA TÜRK tarafından onaylanan kullanıcılar üye olabilir ve katılabilirler. Bunun dışındaki kişiler katılamaz ve herhangi bir hak iddia edemez.

Üyeler, ALBARAKA TÜRK tarafından belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde alınan aksiyonlar neticesinde hakediş ( PUAN ) kazanırlar. PUAN kazanan ÜYELER bu puanlarını SANAL MAĞAZACILIK A.Ş.  tarafından yönetilen www.albarakavitrin.comInternet adresi üzerinde kullanarak ürün sipariş verebilirler.

www.albarakavitrin.comsitesinde Dünya ve Türkiye ‘ nin önde gelen markaları beğenilerinize sunulmuştur. Sitemizdeki marka ve ürünlerin devamlı olarak güncellendiğini unutmayınız. Lütfen sıkça ziyaret ediniz.

ALBARAKA TÜRK, programı istediği zaman ve üyelere önceden haber vermeksizin dilediği şekilde değiştirme, durdurma veya uzatma hakkına sahiptir.

 

Bu sebeple değişikliklerden haberdar olabilmek için www.albarakavitrin.com

adresini sürekli takip etmeniz gerekmektedir.

 

ALBARAKA TÜRK’ün,  www.albarakavitrin.comyer alan mal ya da hizmetlerin kalitesinden, niteliklerinden yahut özelliklerinden ve ürün teslimi/iadesi gibi hususlara ilişkin herhangi bir sorumluluğu bulunmamakta olup, tüm bu hususlar tamamenwww.albarakavitrin.comsitesinin hizmetini sunan SANAL MAĞAZA ile Alıcı arasında gerçekleştirilmektedir. Bu programa ALBARAKA TÜRK’ün onay verdiği kişiler dışındaki kişiler katılamaz ve herhangi bir hak iddia edemez.

Üyeler hiçbir şekilde hediyelerin nakit karşılığını talep edemez, haklarını devredemez veya satamazlar.

Diğer konularla ilgili başlıca koşul ve şartlar aşağıda sunulmuştur. Tüm Program Üyeleri  bu şart ve kuralları okumak, anlamak ve uymak durumunda olup, tüm sorumluluk ilgili Üyelerdedir.

 

 1. Sipariş Verme

Puan + Para ile harcamalarınızı www.albarakavitrin.com sitesinde yapabilirsiniz.

Albaraka Vitrin sitesinde yapılacak alışverişlerde geçerli olmak üzere, sadece sitemizde belirtilmiş  Yapı Kredi, Akbank , Garanti Bankası, İş Bankası , Halkbank, HSCB kredi kartlarını kullanarak taksitli alışveriş yapılabilir. Vade farkları sitede belirtilmiştir, lütfen dikkatlice inceleyiniz. 

DİKKAT: Yasal mevzuat gereğince, telekomünikasyon, kuyum, gıda, kozmetik, ofis malzemesi ve hediye çeki alışverişlerinde taksit uygulanamaz. 

ONLINE ALIŞVERİŞ BASAMAKLARI

www.albarakavitrin.com/sitesinden sipariş vermek için lütfen aşağıdaki basamakları takip ediniz.

Öncelikle lütfen sisteme üye olarak giriş yapınız ve beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyiniz.
Sonrasında: 

 • Sepetinizi onaylamak için sağ alt tarafta bulunan “Hizmet ve Uygulama Şartlarını Okudum ve Kabul Ediyorum” bölümünü açarak okuyunuz ve sizin için uygun ise, ONAY kutucuğunu işaretleyerek kabul ettiğinizi teyit ediniz. Hemen alt bölümde bulunan “Siparişi Tamamla” butonuna tıklayınız ve ilerleyiniz. 

 

 • Fatura Adresini giriniz: Gelen ekranda daha önceden kayıt ettiğiniz bir fatura adresiniz var ise adresin hemen üstünde bulunan kırmızı “Faturamı Bu Adrese Gönder” yazısına tıklayınız, eğer kayıtlı bir fatura adresiniz yok ise sayfanın alt tarafında bulunan yeni adres oluşturma bölümünde adresinizi oluşturup sağ altta bulunan ileri butonuna tıklayınız.

 

 • Kargo Sevk Adresini giriniz: Kayıtlı adresinizin üst kısmından “Fatura Adresi” butonunu tıkladığınızda sayfa güncellenir ve şimdi “Siparişi Bu Adrese Gönder” butonu önünüze gelir. Bu butona tıklayınız ve ilerleyiniz. 

 

 • Kargo Bedeli: Bu yeni ekranda kargo ücretini göreceksiniz. Kargo bedelini TL ya da Puan ile ödeyebilirsiniz. Eğer kredi kartı seçeneğini tercih ederseniz, kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Daha sonra sağ taraftaki ileri butonuna tıklayınız.

 

 • Ödeme - Puan veya Kart ile ödeme: Yeni gelen ekranda kargo adresinizi göreceksiniz, eğer siparişinizle ilgili bir hata görmüyorsanız “Siparişi Onayla” butonuna tıklayınız. Tıkladığınızda puan ya da para ile ödemeniz alınacak ve siparişiniz tamamlanacaktır.

 

 • Sipariş verme işleminiz tamamlandıktan sonra ekranınıza bir Sipariş alındı notu gelecektir. Aynı zamanda siparişinizin kabul edildiğine dair otomatik bir e-posta size gönderilir.

Sepetinize eklediğiniz ürün sipariş ya da siparişlerinizi her ürünün en sağında bulunan kutucuğu seçerek “sepeti güncelle” butonuna tıklayarak, seçili olmayan ürünü silebilirsiniz.

www.albarakavitrin.com/ adresine üye girişi yapıp siparişinizi verdikten sonra kayıtlı olan mail adresinize siparişiniz ile ilgili onay maili gelecektir. Ayrıca hesabım/siparişler bölümünden geçmiş siparişlerinizi görebilirsiniz.

Eğer adres değişikliği yapmak istiyorsanız adres değişikliğini kayıtlı mail üzerinden veya 0 216 538 52 31 no’lu çağrı merkezi aranarak yapabilirsiniz.

NOT: İrsaliyesi / faturası kesilmiş siparişler için adres değişikliği yapılamamaktadır.

5- Siparişlerimi nasıl takip edebilirim?

www.albarakavitrin.com/ adresine üye girişi yaptıktan sonra “Hesabım” bölümünden geçmiş siparişlerime girerek ya da 0(216) 538 52 31 no’lu çağrı merkezimizden siparişlerinizin takibini yapabilirsiniz.

 

 1. Güvenlik

Sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliği albarakavitrin.com sitesini yöneten Sanal Mağaza tarafından ilk planda tutulmaktadır. Sizlere ICS LAB onaylı güvenlik duvarı ile korunan sunucularımız üzerinden yüksek şifreli SSL sertifikalarıyla güvenli bir elektronik alışveriş imkânı sağlıyoruz. SSL sertifikalı www.albarakavitrin.com/ sitemizde alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak SSL tarafından 256 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenmez ve kaydedilmez.

Son olarak, Sanal Mağaza sipariş ve ödeme slip ekranınız belirecektir. Siparişini verdiğiniz ürün, ödeme şekli, kargo teslim tarihi, iletişim bilgileriniz ve sistemimizin onayladığı Sipariş numaranız bu ekranda yer almaktadır.

Bir sorun olduğunda lütfen ivedi bir şekilde Çağrı Merkezimize 0216 538 52 31 numaradan ve info@albarakavitrin.comadresinden ulaşınız.

 

 1. Dikkat Edilecek Önemli Hususlar

Hediyeler / Ürünler stoklar ile sınırlıdır.

Hediyeler / Ürünler nakde çevrilemez. Ürünler hiçbir şekilde ticari amaçlı olarak sipariş edilemez. Sanal Mağaza tarafından müşteriye gönderilen ürünler müşteri tarafından hiçbir şekilde ticari amaçlı olarak satılamaz. Böyle bir durumda Sanal Mağaza siparişleri iptal etme ve göndermeme hakkına sahiptir.

Web sitemizde ürün Para ve TL Puan değerleri günlük olarak değişmektedir.

ALBARAKA TÜRK / Sanal Mağaza gerekli gördüğü takdirde sitede yer alan hediyelerin bir kısmını siteden çıkarabilir, mevcut ürünleri bir başkası ile değiştirebilir veya mevcut hediyenin / ürünün puanını güncelleyebilir.

Ayrıca, KDV / ÖTV oranlarında meydana gelebilecek değişiklikler, ek olarak Vergi ve Gümrük Mevzuatındaki tüm değişiklikler Para ve TL Puan bedellerinde değişiklik olmasına sebep olabilir.

ÖDÜL sitesinde ( www.albarakavitrin.com)yer alan ürünlerde model, renk ve desen değişikliği olabilir ve / veya seçtiğiniz hediyenin temin edilememesi durumunda muadil ürün tarafınıza gönderilir.

Seçilen hediyelerin teslimat adresleri Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde olmalıdır.

Tipografik hataların hiçbir hukuki bağlayıcılığı olmadığı gibi, bu durumdan ALBARAKA TÜRK ve SANAL MAĞAZA sorumlu tutulamaz.

 

 1. Ürün/ Hediye Teslimatı ( Kargo & Mail & SMS )

Dijital Çekler / Kodlar hariç tüm ürünler tarafınıza kargo ile gönderilmektedir. Bu çerçevede adres bilgilerinizi lütfen eksiksiz ve tam olarak doldurunuz.

Lütfen ürünler kargo ile size ulaştığında sağlam, eksiksiz ve istediğiniz ürünler olduğunu kontrol etmeden almayınız, kargo teslim belgesini imzalamayınız. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise ya da ürün hasarlı, eksik ya da talep ettiğinizin dışında çıkarsa ürünü almayıp kargo görevlisine iade ediniz. Ürünler teslim alındıktan sonra eksik ya da hasarlı şikâyetleri kabul edilmeyecektir.

 1. Hediye Çekleri

Dijital Çekler / Kodlar E-Mail / Cep Telefon adreslerinize Mail ya da SMS ile ya da her ikisi ile gönderilir. Lütfen SPAM / GEREKSİZ E-POSTA kutunuzu ayrıca ve özellikle kontrol ediniz. Buna ek olarak Cep Telefonlarınızın ALBARAKA TÜRK/ SANAL MAĞAZA ‘ dan SMS alma onaylı olduğuna dikkat ediniz. Eğer bu ONAY tarafınızca verilmemiş ise Dijital Çekler / Kodlar size ulaşmayacaktır.

 

 1. İade & Garanti & Yetkili Servisler

www.albarakavitrin.comisimli ÖDÜL sitesinden alışveriş yapan tüm üyeler / müşteriler aşağıda yazılı Garanti ve iade şartlarını kabul etmiş sayılır.

Almış olduğunuz ürünü hiçbir şekilde kullanmadan, orijinal kutusunu bozmadan, kutuya herhangi bir hasar vermeden, deforme etmeden teslim tarihinden itibaren 14 gün süre içerisinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ayrıca bütün standart aksesuarlar ürün ile birlikte hasarsız ve tam olarak gönderilmelidir. Eğer ürünü Para seçeneği ile ( Kredi Kartı ) satın aldıysanız Fatura da iade ürün ile birlikte gönderilmelidir.

Öte yandan yukarıdaki ibare Özel Ürünler için geçerli değildir. Aşağıdaki Özel Ürünler İçin İade Şartları bölümünü dikkatlice okuyunuz.

Bütün hediyeler / ürünler fabrikasyon hatalarına karşı imalatçı ve ithalatçı firmaların garantileri altındadır. Ürün teslim alındıktan sonra eğer bir arıza ortaya çıkarsa siz değerli üyelerimizin / müşterilerimizin yetkili servislere başvurması gerekir. Firmamıza yapacağınız başvurular Yetkili Teknik servislerin tutmuş oldukları raporlar ışığında değerlendirilecektir.

Kurulum gerektiren beyaz eşya ( Vestel, Bosch, Arçelik, SAMSUNG, vs. gibi ürünler ) ve büyük ebattaki elektronik ürünlerin ( Philips, SONY, SAMSUNG, TV, LCD, Plazma, vb. gibi ) tüm kurulumları teknik servis hizmetine dahildir ve yetkili teknik servisler tarafından yapılmalıdır.

Bu bağlamda bu tür tüm ürünlerin ambalajları TEKNİK SERVİS dışında biri tarafından açılmamalıdır. Açılacak olursa ürünler garanti kapsamı dışında kalırlar ve Sanal Mağaza ya da ithalatçı firma tarafından iade alınmaz / değiştirilmezler. Lütfen ilgili Yetkili Servis ile irtibata geçiniz ve kurulum için TEKNİK SERVİS elemanını çağırınız.

DİKKAT : 32” (diyagonal ölçüm ile 82 cm) ve altı boyuttaki TELEVİZYONLARDA, üretici firma yetkili servis üzerinden kurulum ücreti almaktadır. Bu bedel tarafınızca ödenir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

İADE için DİKKAT : Lütfeninfo@albarakavitrin.com adresinden ya da 0216 538 52 31 numaralı Çağrı Merkezimizden bizimle irtibata geçip teyitleşmeden ürünü İADE etmeyiniz.

 

 1. Özel Ürünler İçin İade Şartları:

Aşağıda yer alan ELEKTRONİK, CEP TELEFONU, BİLGİSAYAR gibi ürünler siz değerli üyelerimize / müşterilerimize sağlam olarak ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için öncelikle ilgili üretici veya ithalatçı firmanın Yetkili Teknik servislerine başvurmanız gerekir.

Firmamıza yapacağınız başvurular Yetkili Teknik servislerin tutmuş oldukları raporlar ışığında değerlendirilecektir.

1 ) Telefon, fotoğraf makinesi, taşınabilir ve görüntülü elektronik cihazlar vb. için; ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.

2 ) Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

3 ) Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakim Ürünleri, Her türlü yazılım, Her türlü işlemci(CPU) Program, DVD, VCD, CD ve Kasetlerin, Bilgisayar ve Kırtasiye sarf malzemelerin (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir.

4 ) Hediye Çekleri ( Dijital Çekler / Kodlar) hiçbir şekilde iade edilemez.

5 ) Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar hiçbir şekilde iade edilemez.

6) Kulak İçi Kulaklık kategorisindeki ürünler 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ilgili maddeleri gereğince düzenlemiş Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğindeki; sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallara ilişkin sözleşmeler kapsamında olduğundan 14 (on dört) günlük cayma hakkı kapsamında DEĞİLDİR.”

7 ) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın grubu) hiçbir şekilde iade edilemez.

8 ) Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilecek veya tekrar kullanılamayacak ürünlerin (örneğin kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren her türlü ürün, tek kullanımlık ürünler).

 

İade gönderimi için adres :

SANAL MAĞAZA Lojistik Merkezi, Veysel Karani Mah. Zaloğlu Rüstem Cad. No:5, 34885 Samandıra / İstanbul / TÜRKIYE

 

 1. İletişim:

info@albarakavitrin.com
Çağrı Merkezi : 0(216) 538 52 31 (
Hafta içi 09:00 – 18:00 arası )